نقد و بررسی

برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟

سیستم مناسب گیم | فروشگاه اینترنتی پولیت

برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟

با سلام در این مقاله قصد داریم به ویژگی های یک سیستم گیم بپردازیم . شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک سیستم گیم انتخاب کنید که بتوانید با آن همه بازی ها را انجام بدهید و در حین بازی دچار مشکل نشوید . در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک سیستم گیم را معرفی کنیم تا پاسخ سوال برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟ را بدهیم . با ما همراه باشید .
یکی از سوالات مهمی که برای گیمر ها پیش می آید

ابتدا انتخاب لپ تاپ مناسب گیم است یا انتخاب سیستم رومیزی مناسب گیم؟

لپ تاپ یا پی سی | فروشگاه اینترنتی پولیت

 

در واقع اولین گام برای انتخاب یک سیستم مناسب گیم مشخص کردن لپ تاپ و سیستم رومیزی است .
چنانچه بخواهید سیستم لپ تاپ انتخاب کنید می توانید ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید :

1- قدرت پردازش بالا :

سی پی یو برای گیم | فروشگاه اینترنتی پولیت

 

یکی از مهم ترین سخت افزار هایی که برای افزایش سرعت پردازش بازی های کامپیوتری موثر است پردازش کننده یا cpu است . امروزه cpu core I نسل جدیدی از سی یو ها هستند که برای بازی های کامپیوتری مناسب است . نرخ سرعت یک سی پی یو که با واحد هرتز مشخص می شود نشان از سرعت پردازش است . همچنین شما می توانید برای یک انتخاب معقول از سی پی های core i7 برای بازی های خود استفاده کنید این سی پی یو ها که امکان ارتقا را آسان می کنند با ویژگی های بسیار خوبی که دارند شما را تا چندین سال بی نیاز خواهند کرد و نیاز به توسعه و ارتقا در سال های اتی را نخواهید داشت .(برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟)

2- رم بالا :

منظور از رم بالا حداقل ۸ گیگابایت است . در اغلب لپ تاپ ها ی گیم این میزان رم حداقل است و حداکثر آن به میزان ۳۲ می باشد . لذا هر چه میزان رم بالا تر باشد امکان افزایش سرعت و استفاده بازی های سنگین افزایش می یابد.(برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟)

3- باتری مناسب :

باتری برای گیم | فروشگاه اینترنتی پولیت

با توجه به اینکه می خواهید لپ تاپی برای گیم انتخاب کنید سخت افزارهای یک لپ تاپ گیم بسیار قوی هستند و به تبع باتری زیادی مصرف می کنند . لذا انتخاب برند لپ تاپ گیم مهم تلقی می شود اگر شما از شرکتی معتبر لپ تاپ گیم خود را انتخاب کنید امکان اینکه از قطعات بهینه و باتری معقول استفاده کرده باشد بسیار بالا ست زیرا تجربه ساخت به آن ها کمک کمیکند که قطعات را به خوبی کانفیگ نمایند.(برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟)

4- خنک کننده ها :

خنک کننده لپ تاپ | فروشگاه اینترنتی پولیت

به تبع وجود لپ تاپ گیمی که مدت زیادی را روشن است توجه شما را به خود جلب می کند. اما این روشن بودن ممکن است ایجاد حرارت و گرما کند لذا تعبیری که وجود دارد استفاده از خنک کننده های مناسب در داخل لپ تاپ است که در انتخاب لپ تاپ موضوعی مهم است .(برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟)

5- وزن مناسب :

لپ تاپ های گیم معمولا به واسطه سخت افزار های قوی که دارند وزنشان بالا می رود و حدود ۲.۴۰۰ تا ۳.۵۰۰ کیلوگرم وزن دارند . توجه داشته باشید که لپ تاپ های گیم وزنشان بالاست و اگر برای حمل و نقلشان با مشکل مواجه نمی شوید می توانید آن ها را انتخاب کنید.(برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟)

6- گرافیک :

کارت گرافیکی که معمولا برای بازی های کامپیوتری مورد نیاز است حداقل ۲ گیگابایت و حداکثر می تواند ۴ گیگابایت باشد . کارت های گرافیک مسئول هندل کردن گرافیک بازی هستند. کارت گرافیکی که در سیستم گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد بسیار قدرتمند هستند و می توانند نقش خوبی در کیفیت بازی و کیفیت نمایش تصاویر داشته باشند .(برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟)

7- هارد دیسک :

هارد دیسک برای اکثر بازی های معمولا ۵۰۰ گیگابایت کافی است و شما می توانید همه چیز در آن ذخیره کنید اما معمولا با توجه به قطعات رم و سی پی یو هارد های ۱ ترابایت نیز به کار برده می شود . گاهی از هارد های hdd و ssd استفاده می شود . برای اینکه سرعت دسترسی یه اطلاعات بیشتر شود می توان از لپ تاپی استفاده کرد که دارای هاردssd باشد.(برای خرید سیستم مناسب گیم باید به چه مواردی توجه کرد؟)

8- هزینه ها :

آخرین مورد در بحث لپ تاپ ها میزان هزینه شما است لپ تاپ های مخصوص گیم معمولا هزینه بالایی دارند و شما اگر بخواهید لپ تاپ گیم حرفه ای بخرید بهتر است هزینه زیادی در نظر بگیرید .

حال اگر بخواهید یک سیستم رومیزی مناسب گیم انتخاب کنید می توانید ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید :

1- هارد دیسک :

هارد دیسک یک سیستم رومیزی می تواند از نوع hdd یا ssd باشد . هارد های اس اس دی که پر سرعت تر هستند و هزینه بالاتری نسبت به هارد های hdd دارند .

2- رم بالا :

اگر بخواهید یک سیستم رومیزی انتخاب کنید بهتر است به فکر رم بالا باشید معمولا رم برای سیستم رومیزی ۸ گیگابایت تا ۳۲ گیگابایت یافت می شود اما میزان ۸ گیگ رم می تواند کار شمارا به خوبی راه بیاندازد.

3- گرافیک :

گرافیک از ملزومات یک سیستم گیم است و از حداقل ۲ گیگ تا ۴ گیگ وجود دارد که پیشنهاد می شود از ۲ گیگ شروع کنید . اغلب بازی های رایانه ای با میزان ۲ گیگ گرافیک قابل استفاده اند اما اگر تمایل به استفاده از گرافیک و کیفیت بیشتر بازی هستید می توانید تا ۴ گیگ هم در نظر بگیرید.

4- پردازش کننده :

پردازش کننده در یک سیستم رومیزی با توجه به اینکه سرعت را مدیریت می کند می تواند از core i5 تا core i7 باشد . پردازش کننده سبب می شود سرعت اجرا بالا برود .

5- مانیتور مناسب :

مانیتور مخصوص بازی | فروشگاه اینترنتی پولیت

یک مانیتور مناسب برای گیم می تواند از تکنولوژی های ۴k یا hd یا full hd بهره مند باشد . مانیتور های مناسب یک سیستم گیم هر چه دارای رزولوشن و کیفیت بیشتری باشد لذت بازی را دو چندان می کند.

6- اسپیکر ها :

اسپیکر ها نیز در یک سیستم رومیزی بسیار ارزشمند هستند چرا که با صدایی که از آن شنیده می شود لذت بازی دو چندان می شود .

7- هزینه :

حال با توجه به سخت افزار هایی که بیان شد هزینه جمع اوری یک کیس رومیزی نسبت به هزینه یک لپ تاپ گیم حدود نصف می باشد . یعنی شما می توانید با نصف هزینه ی مورد نیاز یک لپ تاپ یک سیستم رومیزی گیم قدرتمند داشته باشید .در کل چنانچه شما نیاز به یک سیستم گیم داشته باشید فارغ از اینکه لپ تاپ باشد یا سیستم رومیزی می توانید ویژگی های زیر را در نظر بگیرید :
1- رم بالا حداقل به میزان ۸ گیگ
2- گرافیک حداقل به میزا ۲ گیگ
3- پردازش کننده حداقل به میزان core i5
4- هزینه حداقل ۴ تا ۶ میلیون تومان
5- اسپیکر ها یی قدرتمند برای سیستم رومیزی
6- صفحه نمایش با تکنولوژی ۴k یا full hd داشتن صفحه نمایش مات . صفحه نملایش مات به شما کمک می کند که بتوانید در محیط های بسیار روشن یا بسیار تیره هم از آن استفاده کنید .
خیلی متشکرم که در این قسمت از مقاله سیستم مناسب گیم همراه فروشگاه اینترنتی پولیت بودید . چنانچه در انتخاب سیستم مناسب گیم نیاز به مشاوره داشتید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید و سوالات خود را مطرح کنید .