نقد و بررسی

استوک چیست؟

استوک چیست؟ | فروشگاه اینترنتی پولیت

استوک چیست؟

استوک چیست؟ شاید در بازار کنونی شما هم نام استوک را به وفور شنیده باشید . استوک در واقع واژه ای است که در بیشتر مواقع در مورد لوازم الکترونیک به کار رفته می شود . در اصطلاح عامیانه معمولا استوک را به عنوان دست دوم و یا کالای استفاده شده می شناسیم اما در لغت انگلیسی به معنای کالای ذخیره شده در انبار است .(استوک چیست؟)
اما حقیقت این نیست که واقعا یک کالای استوک به معنای دست دوم باشد . در فروشگاه ها امریکایی زمانی که مشتریان کالایی را خریداری می کنند تا ۳۰ روز امکان مرجوع کردن کالا را دارند و می توانند تمام مبلغ کالا را دریافت کنند. لذا کالایی که از مشتریان مرجوع می شود امکان فروش به عنوان کالای نو و صفر را ندارند به دلیل اینکه کارتنشان باز شده است .(استوک چیست؟) !!!
بنابراین این کالا ها در انبار ذخیره می شوند . لذا بعد از اینکه در انبار ذخیره شدند توسط تکنسین های فنی بررسی شده و در دسته های A, B , C, D تقسیم بندی می شوند . بعد از آن که این کالاها به صورت عمده فروخته می شوند . به دلیل اینکه این کالا ها به صورت عمده فروخته می شوند و همچنین کارتنشان باز شده است دارای هزینه های کمتری به نسبت کالاهای نو و صفر می باشند . (استوک چیست؟)
و در این میان ممکن است کالایی صرفا کارتنش باز شده باشد اما دست نخورده و یا کم استفاده شده باشد. در این مقاله ما بیشتر پیرامون لپ تاپ های استوک بحث خواهیم کرد . اما اکنون که اندکی جواب (استوک چیست؟)  نزدیک شده ایم با ما همراه باشید :

استوک چیست؟ | فروشگاه اینترنتی پولیت

استوک چگونه به شما کمک می کند ؟

با توجه به تعاریفی که در قسمت فوق شرح دادیم می توانیم بگوییم لپ تاپ های استوک با توجه به قیمت ۳۰ تا ۶۰ درصد کمتر می توانند از لحاظ هزینه به شما کمک قابل توجهی کنند و کارهای شما را تا حدی پیش ببرند . اما نکته ای که ممکن است توجه شما را جلب کند این است که آیا با توجه به قیمت متفاوتی که دارند قابل استفاده برای کار های گوناگون هستند یا خیر ؟ در پاسخ می گوییم که بله اغلب این لپ تاپ ها دارای همه نوع سخت افزار هایی هستند و با توجه به اینکه در انواع مختلفی یافت می شوند می توانند بسته به نیاز شما اعم از کار های سبک تا کارهای سنگین را هندل نمایند . این لپ تاپ ها از گارانتی هایی هم برخوردار هستند که در قسمت های بعدی در مورد آنها به خوبی شرح خواهیم داد .(استوک چیست؟)

استوک چگونه به شما کمک می کند؟ | فروشگاه اینترنتی پولیت

کالاهای استوک را از کجا می توان تهیه کرد ؟

کالاهای استوک معمولا در همه شرایط و موارد قابل استفاده هستند . در واقع می توان گفت زمانی که شما می خواهید یک کالای استوک خریداری کنید می توانید به شعبات گوناگونی مراجعه کنید و لپ تاپ های استوک را تهیه کنید و یا از طریق وبسایت هایی نظیر شیپور و دیوار و آگهی و .. اقدام کنید .
اما نکته ای که در مورد خرید لپ تاپ های استوکی که از وبسایت های فوق می توان ذکر کرد این است که در واقع این لپ تاپ ها دست دوم هستند و گاها ممکن است دچار نقص هایی باشد . چون این گونه لپ تاپ ها را افرادی به فروش می رسانند که قبلا به طور کامل از آن استفاده کرده اند و ممکن است دچار نقصی باشد و یا حتی ممکن است کاملا سالم باشند و بخواهند بفروشند .
بنا براین در انتخاب و خرید این گونه لپ تاپ ها نیاز است که از فروشنده حتما اطمینان حاصل نمایید و با دقت به بررسی فنی و سخت افزاری لپ تاپ بپردازید .
همچنین در بازارهای بزرگ تهران نیز این گونه لپ های استوک که در واقع به صورت عمده وارد می شوند هم یافت می شود در این گونه موارد شما می توانید اطلاعات سخت افزاری و فنی لپ تاپ را از فروشندگان بپرسید و در مورد نحوه کارایی و کیفیت از آنها راهنمایی بخواهید . در نهایت این گونه پرس و جو منجر به یک خرید خوب و مقرون به صرفه خواهد شد .(استوک چیست؟)

لپ تاپ های استوک مناسب چه افرادی است ؟

لپ تاپ های استوک به دلیل داشتن سخت افزار هایی با کیفیت و خوب و برخورداری از کارایی متنوع اغلب برای انجام دادن کارهای اداری و دانش آموزی و مهندسین و حسابداران و … مناسب می باشد . چنانچه شما دانش آموز هستید یا کارهای اداری بسیاری دارید یا کارهای سنگین زیادی انجام می دهید این لپ تاپ های استوک برای شما می توانند بسیار مقرون به صرفه باشند و می توانند به شما در راه اندازی کارهایتان کمک کنند .(استوک چیست؟)

استوک مناسب چه افرادیست؟ | فروشگاه اینترنتی پولیت

آیا لپ تاپ های استوک می توانند تعمیر شوند ؟

لپ تاپ های استوک اگر به خوبی تشخیص داده بشوند نیازی به تعمیرات خاصی ندارند و آماده کار هستند . لپ تاپ های استوک که اغلب دارای درجه بندی هستند در درجه های گوناگون اغلب ممکن است قطعاتی از آن ها تعویض شده باشد . شایان ذکر است که در گرید A لپ تاپ ها نو و بدون خط و خش هستند و به تبع دارای نقص قطعات هم نیستند . بنا براین تعمیر هم نشده اند . همچنین گرید B که در آنها اغلب خط و خش دیده می شود و قیمتشان نسبت به A کمتر است هم تعمیر خاصی دیده نمی شود اما ممکن است گرید های بعدی قطعاتشان تعویض شده باشد . دقت کنید زمانی که یک کالای استوک از امریکا وارد می شود بازبینی و بررسی می شوند تا اگر نقصی در آنها وجود داشته باشند یا عمر قطعات پایان یافته باشد آن قطعه تعویض می شود . اما دال بر این نیست که با جایگزینی قطعه نو و جدید کارایی لپ تاپ کاهش بیابد یا یک ایراد برای لپ تاپ استوک محسوب بشود . بلکه از نظر کارایی و قدرت سخت افزاری قابل اطمینان است و می توان روی آن حساب کرد .
در این قسمت نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است شما کالایی را به عنوان استوک بخرید و واقعا استوک نباشد بلکه دست دوم باشد . بنابراین ممکن است در حین کار شما را اذیت کند و مجبور بشوید به گارانتی یا تعمیرات مراجعه کنید . حال چگونه می توانید لپ تاپ های استوک را از دست دوم تشخیص بدهید ؟ می توانیم بگوییم تفاوت اصلی لپ تاپ های دست دوم و استوک در نقص قطعه ، تمیزی ، کارایی و کیفیت کالا است . بنابراین شما می توانید قبل از خرید لپ تاپ های استوک به تحقیقات بپردازید و از مکان های مورد اعتماد خرید کنید . سعی نکنید که از دلالان و افراد نامطمئن خرید کنید . ممکن است دلالان از عدم آگاهی افراد استفاده کنند و کالایی دست دوم که عمر خود را کرده است به خریداران تحت عنوان کالای استوک و سالم و بی نقص بفروشند . حصول اطمینان از فروشندگان را می توانید با سر زدن به وبسایت های مختلف و بررسی دقیق ویژگی های لپ تاپ و پرسش و پاسخ از افراد گوناگون انجام بدهید .
چنانچه در این مورد دارای سوالی و یا پرسشی هستید می توانید با ما در میان بگذارید کارشناسان ما در سریع زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند نمود و در صورت نیاز به مشاوره در مورد خرید لپ تاپ های استوک می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید . لپ تاپ های استوک مبحث چالش بر انگیز است که اگر با اطمینان و آگاهی اقدام به انتخاب یک لپ تاپ کنید هیچ گاه متضرر نخواهید شد . (استوک چیست؟)

تعمیر وسایل استوک | فروشگاه اینترنتی پولیت